С рубрикаий, Մաթեմատիկա

Մաթեմատիկա դասարանական աշխատանք 23․09․2021

235.Կիռարելով գումարման տեղափոխական և զուգորդական օրենքները՝հաշվեք առավել հարմար եղանակով.

Դ.1035+49+465+101=101+49+465+1035=1250

101+49=150

150+465=215

1035+215=1250

Ե.654+17+346+250+750=17+250+346+654+750=2018

17+250=267

267+346=614

614+654=1268

1268+750=2018

Զ.2059+2311+441+689+14=14+441+689+2059+2311=

14+441=455

455+689=1144

1144+2059=3203

3203+2311=5514

239.Մի արտադրամասում կար 53 հաստոց,իսկ մյուսում՝12-ով  ավելի:Երկրորդ արտադրամասում ավելացրին ևս 17 հաստոց:Ընդամենը քանի հաստոց եղավ երկու արտադրամասերում:Կփոխվի՞ արդյոք հաստոցների այդ քանակը,եթե հաստոցներն ավելացնեն առաջին արտադրամասում:

53+12=65

65+17=82

Պատ.՛Այո

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s